FIST 15 // Buđenje

FIST 15 // Awakening

datum održavanja:
14-20. mart 2020.

učesnici:
Banja Luka
Cirih
Lajpcig
Lođ
Ludvizburg
Priština
Rim
Salcburg

grand prix: TEOTWAWKI / Cirih

prateći program:
Serija tribina Položaj žena u kulturi
FIST Music
Serija online tribina
Izložba radova FLU

FISTić: Različiti rastemo
Masteklas pedagogije / radionica za decu Vikend za sećanje

dates held:
14-20th March 2020

participants:
Banja Luka
Banska Bystrica
Leipzig
Lodz
Ludwisburg
Pristina
Rome
Salzburg
Zurich

grand prix: TEOTWAWKI / Zurich

side program:
Panel series Women’s Place in Culture
FIST Music
Online panel series
Online exhibition / Faculty of Fine Arts

FISTić: Masterclass / Children workshop

FIST 14 // Pogledaj se

FIST 14 // (Re)Discover Yourself

tema: samospoznaja
datum održavanja:
10-17. maj 2019.

učesnici:
Banja Luka
Banska Bistrica
Fođa
Jekaterinburg
Ljubljana
London
Novi Sad
Sarajevo
Split
Zagreb

grand prix: Gejevi u svemiru / London
nagrada publikeDijete od pijeska / Split

prateći program:
FIST Lab
Drama Queen radionice
FIST produkcije
:
So na rane / režija: Rastislav Ćopić
Leons i Lena / režija: Marko Čelebić
FISTić: 12-14. maj // Budimo lutkasti

theme: self-discovery
dates held:
10-17th May 2019

participants:
Banja Luka
Banska Bystrica
Foggia
Ljubljana
London
Novi Sad
Sarajevo
Split
Yekaterinburg
Zagreb

grand prix: Gays in Space / London
audience choice awardSand Child / Split

side program:
FIST Lab
Drama Queen workshops
FIST productions
:
Touch a Sore Spot / director: Rastislav Ćopić
Leoce and Lena / director: Marko Čelebić
FISTić: 12-14th May // Budimo lutkasti

FIST 13 // Ne drami

FIST 13 // No Drama

datum održavanja:
17-23. mart 2018.

učesnici:
Banja Luka
Novi Sad
Rijeka
Utreht
Varšava
Viljnus
Zagreb

grand prix: Pucanje od leptirića / Utreht
nagrada publikeDobri čovjek iz Sečuana / Rijeka

prateći program:
FIST Edu
Izložba studenata Fakulteta primenjenih umetnosti
FIST produkcije
:
Prvi dan / režija: Pavle Terzić
Ovde je lepo – sečem drvo, jedem pasulj / režija: Milja Mazarak
FISTić: 19-23. mart

Prvi FIST sa trajanjem od nedelju dana.

dates held:
10-17th May 2018

participants:
Banja Luka
Novi Sad
Rijeka
Utrecht
Vilnius
Warsaw
Zagreb

grand prix: Bursting with Butterflies / Utrecht
audience choice awardThe good person of Szechwan / Rijeka

side program:
FIST Edu
Student Exhibition / Faculty of Applied Arts
FIST productions:
First Day / director: Pavle Terzić
It’s Nice Here – Cutting Trees, Eating Beans / director: Milja Mazarak
FISTić: 19-23rd March

First FIST with a duration of one week.

FIST 12 // Cirkus

FIST 12 // Circus

datum održavanja:
23-26. mart 2017.

učesnici:
Banja Luka
Bratislava
Jaši
Rim
Salcburg
Varšava

grand prix: Farma / Rim

prateći program:
FIST Kuhinja / edukativni program
FIST produkcije
:
Sendi bičz of Mars / režija: Pavle Terzić
Heks, žud i gejt, odnosno Seks, droga i video igre / režija: Aleksandar Marković
FISTić: 23. i 24. mart

Prvi FIST na više lokacija u gradu.

dates held:
10-17th May 2017

participants:
Banja Luka
Bratislava
Iasi
Rome
Salzburg
Warsaw

grand prix: Farm / Rome

side program:
FIST Kitchen / Educational program
FIST productions
:
Sandy Beaches of Mars / director: Pavle Terzić
Hex, Lust and Gate, ie. Sex,  Drugs and Video Games / director: Aleksandar Marković
FISTić: 23rd and 24th March

First FIST on multiple locations in Belgrade.

FIST 11 // Menjamo (se)

FIST 11 // We Are Changing (Ourselves)

datum održavanja:
5-8. maj 2016.

učesnici:
Banja Luka
Cirih
Jekateringurg
Novi Sad
Varšava
Zagreb

grand prix: Bure baruta / Banja Luka
nagrada publike: Lizistrata ili porazgovarajmo malo o ratu i miru / Novi Sad

prateći program:
Edukativni program / serija radionica
FIST produkcija
:
Kaskader / režija: Jug Đorđević

FIST održan u Studentskom kulturnom centru.

dates held:
5-8th March 2016

participants:
Banja Luka
Novi Sad
Yekaterinburg
Warsaw
Zagreb
Zuruch

grand prix: Cabaret Balkan / Banja Luka
audience choice award: Lysistrata or Let Us Talk a Bit about War and Peace

side program:
Educational program / series of workshops
FIST production
:
Cascades / director: Jug Đorđević

FIST took place in Student Cultural Centre Belgrade.

FIST 10 // Suočavanje

FIST 10 // Confrontation

datum održavanja:
14-16. novembar 2014.

učesnici:
Budimpešta
Mostar
Rim
Sankt Peterburg
Zagreb

prateći program:
FIST EDU / edukativni program
FIST OPEN / muzički program
FIST produkcije
:
Ne oklevaj! Improvizuj! / režija: Srđan Karanović
Stvaran svet? / FDU i Dom omladine Pančevo

FIST 10 je prvi FIST koji se održao van FDU. Održan je u Domu omladine.

dates held:
14-16th November 2014

participants:
Budapest
Mostar
Rome
Saint Petersburg
Zagreb

side program:
FIST EDU / Educational program
FIST OPEN / Musical program
FIST productions
:
Do not Hesitate! Improvise! / director: Srđan Karanović
Real World? / Faculty of Dramatic Arts Belgrade and Cultural Center Pančevo

FIST 10 is the first FIST to take place outside the Faculty of Dramatic Arts. It took place in Belgrade Youth Center.

FIST 9 // Poslužite se

FIST 9 // Serve Yourselves

tema: gozba
datum održavanja
:
7-10. novembar 2013.

učesnici:
Amsterdam
Bukurešt
Tirana
Zagreb

grand prix: Family Album / Amsterdam

prateći program:
Edukativni program / serija radionica
Supermarket / izložba umetničkih radova
FIST produkcija
:
Insalatina verde / režija: Isidora Goncić i Isidora Veselinović

theme: feast
dates held
:
7-10th November 2013

participants:
Amsterdam
Bucharest
Tirana
Zagreb

grand prixFamily Album / Amsterdam

side program:
Educational program / series of workshops
Supermarket / art work exhibition
FIST production
:
Insalatina Verde / directors: Isidora Goncić and Isidora Veselinović

FIST 8 // Artiviziraj se

FIST 8 // Artivate Yourself

tema: artivizam
datum održavanja
:
8-11. novembar 2012.

učesnici:
Brno
Cirih
Kišinjev
Rim
Sarajevo
Utreht

grand prix: Brazilifikacija / Cirih
nagrada publike: Ne viči na mene / Kišinjev

prateći program:
FIST + // Drop Art performans i predstava Postojanje / muzički program / izložba neformalnih umetnika C4
FIST Edu / tribinski program
FIST produkcija
:
Stojim pred tobom naga / režija: Milenija Stamenković

theme: artivism
dates held
:
8-11th November 2012

participants:
Brno
Chisinau
Rome
Sarajevo
Utrecht
Zurich

grand prixBrasilification / Zurich
audience choice award: Don’t Yell at Me / Chisinau

side program:
FIST + // Drop Art Performance and play Existance / musical program / exhibition by Informal Artist Group C4
FIST Edu / panel series
FIST production
:
I Stand before You Naked / director: Milenija Stamenković

FIST 7 // Uočite razlike

FIST 7 // Spot the Difference

tema: aktualizacija klasike
datum održavanja
:
10-13. novembar 2011.

učesnici:
Amsterdam
Brno
Kopenhagen
Sarajevo
Sofija
Utreht
Zagreb

grand prix: Uskrs / Kopenhagen
nagrada publike: Ofelija / Brno

prateći program:
Edukativni program / serija radionica
Izložba fotografija Junaka
FIST produkcija
:
Čekajući Godoa / režija: Ana Popović, Marija Lipkovski i Aleksandar Švabić

theme: actualisation of classics
dates held
:
10-13th November 2011

participants:
Amsterdam
Brno
Copenhagen
Sarajevo
Sofia
Utrecht
Zagreb

grand prixEaster / Copenhagen
audience choice award: Ophelia / Brno

side program:
Educational progream / series of workshops
Heroes / photography exhibition
FIST production
:
Waiting for Godot / directors: Ana Popović, Marija Lipkovski amd Aleksandar Švabić

FIST 6 // Dekonstrukcija

FIST 6 // Deconstruction

datum održavanja:
11-14. novembar 2010.

učesnici:
Brno
Utreht
Varšava
open stage:
Banja Luka
Cetinje
Ljubljana
Skoplje

grand prix: Laboratorija putovanja / Varšava
nagrada publike: Orkestar BB / Skoplje

prateći program:
Edukativni program / serija radionica i tribina
FIST produkcija:
Bure baruta / režija: Renata Vidić i Dušan Mamula

dates held:
11-14th November 2010

participants:
Brno
Utrecht
Warsaw
open stage:
Banja Luka
Cetinje
Ljubljana
Skopje

grand prixLaboratory of Journey/ Warsaw
audience choice award: Orchestre BB/ Skopje

side program:
Educational progream / series of workshops and panels
FIST production
:
Cabaret Balkan / directors: Renata Vidić and Dušan Mamula

FIST 5 // Reci bobu bob, a popu pop.

FIST 5 // Pop elitism

tema: pop elitizam
datum održavanja
:
13-15. novembar 2009.

učesnici glavnog programa:
Brno
Kopenhagen
Prag
Sofija
učesnici revijalnog programa:
Jerusalim
Izraelsko-srpska koprodukcija Zimski cvet

grand prix: Amnezijski dani polarnih noći / Brno
nagrada publike: Dorin Votson / Kopenhagen

prateći program:
Umetničke akcije i intervencije u prostoru
Performans grupe FAMA (Fun and Magic Accidents)
FIST produkcija:
San letnje noći / režija: Srđan Karanović

theme: pop elitism
dates held
:
13-15th November 2009

main program participants:
Brno
Copenhagen
Prague
Sofia
revial program participants:
Jerusalem
Israeli-Serbian Coproduction Winter flower

grand prixAmnesia Days of Polar Nights / Brno
audience choice award: Dorin Watson/ Copenhagen

side program:
Artistic avtions and interventions
Performance by group FAMA (Fun and Magic Accidents)
FIST production
:
A Midsummer Night’s Dream / director: Srđan Karanović

FIST 4 // Identitet

FIST 4 // Identity

datum održavanja:
12-16. novembar 2008.

učesnici:
Helsinki
Jerusalim
Kojoakan
Mostar
Sfintu George
Skoplje
Teheran

FIST produkcija:
Neograničene linije / koprodukcija FDU i Akademije izvođačkih umetnosti u Pragu

Prvi jesenji FIST.

dates held:
12-16th November 2008

participants:
Coyoacan
Helsinki
Jerusalem
Mostar
Sfantu Gheorghe
Skopje
Tehran

FIST production:
Infinite Lines / Faculty of Dramatic Arts in Belgrade and Academy of Performing Arts in Prague Coproduction

First autumn edition of FIST.

FIST 3 // Novo

FIST 3 // New

tema: novi ljudi / borbenost / energija / avangarda / snaga / progresivnost / entuzijazam / ponos / novi talas
datum održavanja
:
22-25. mart 2007.

učesnici:
Amsterdam
Beč
Bilbao
Helsinki
Lijež
Ljubljana
Prag

FIST produkcija:
Zum profil / FDU

theme: new people / combativeness / energy / avant-garde / strenght / progressiveness / enthuisasm / pride / new wave
dates held:
22-25th March 2007

participants:
Amsterdam
Bilbao
Helsinki
Liege
Ljubljana
Prague
Vienna

FIST production:
Zoom Profile / Faculty of Dramatic Arts in Belgrade

FIST 2

FIST 2

održavan: 2006.

učesnici:
Bugarska
Češka
Italija
Kina
Meksiko
Rumunija

grand prix: Imamo pismo / Meksiko
nagrada publike: Niko Pepe / Italija

held in: 2006

participants:
Bulgaria
China
Czeck Republic
Italy
Mexico
Romania

grand prix: We Have the Letter / Mexico
audience choice award: Nico Pepe / Italy

FIST 1

FIST 1

datum održavanja:
11-13. mart 2005.

učesnici:
Budimpešta
Bratislava
Erlangen
Mančester
Varšava

grand prix: Kuc, kuc / Budimpešta
nagrada publike: Kuc, kuc / Budimpešta

FIST produkcija:
Plakar / režija: Vlatko Ilić

dates held:
11-13th March 2005

participants:
Budapest
Bratislava
Erlangen
Manchester
Warsaw

grand prix: Knock, Knock / Budapest
audience choice award: Knock, Knock / Budapest

FIST production:
The Closet / director: Vlatko Ilić